Bitlis Kalkınma Vakfı | www.bikav.org.tr BİTLİS KALKINMA VAKFI
+90 (216) 334 13 14
İLETİŞİM
ANA SAYFA | VAKFIMIZ | VAKIF HABERLERİ | VAKIF DUYURULARI | FOTOĞRAF GALERİSİ | YAYINLARIMIZ | PROJELERİMİZ
Vakıf Haberleri
Vakfımızın 2011 ikinci istişare toplantısı yapıldı.
Vakfımızın 2011 ikinci istişare toplantısı yapıldı.
Eklenme Tarihi : 1.02.2011 11:31:03

Vakfımızın 2011 ikinci istişare toplantısı yapıldı.

BİTLİS KALKINMA VAKFI KALKINMA ÇALIŞMA PROGRAMI UYGULAMASINI TURİZM FORUMU İLE SÜRDÜRECEK

 

 

Bitlis Kalkınma Vakfı,  Bitlis için yaptığı ve yapacaklarını anlattığı Küresel Vizyon Yerel Kalkınma  kahvaltılı toplantısını yaptı.

Nakkaştepe Bridge Restaurant’da yapılan toplantıya, TYD Başkanı Dr. Turgut Gür, Üsküdar Kaymakamı Sayın Süleyman Erdoğan, Bitlis’in önde gelen iş adamları, Betav Başkanı  Ahmet Eren ve yönetimi, Bikav mütevelli heyet  üyesi Polisan Holding yönetim kurulu başkanı  Necmettin Bitlis, Bigiad , Bidef  başkan ve yöneticileri, İstanbul’da ki Bitlis dernek  başkanları , Bikav üyeleri çalışma ekibi ve  akademisyenler  katıldı.

 

BİTLİS İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ

 

Bitlis Kalkınma Programı ve vakfın iş programının açıklandığı kahvaltılı toplantıda konuşan BİKAV Başkanı Abdulbeşir Ceylan yaptıkları çalışmaları anlatarak başladığı konuşmasında, Bitlis için kalkınma stratejilerinin ve vakfın araştırma, geliştirme ve uygulama projelerini açıkladı. Başkan Ceylan sözlerine şöyle devam etti; Önemli bir misyona sahibiz. Biz vakıf çalışma komisyonlarımızla beraber önemli projeler yaptık. Yıl içeresinde yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projelerinin dışında istihdama yönelik projeler de yaptık. Bitlis kadın eli projesi buna bir örnektir. 2011 yılında önemli bir projeyi gerçekleştirmeğe çalışacağız. Oda Bitlis’imize bacalı fabrika kuramıyorsak bacasız fabrika olan turizme önemli yatırım yapacağız. Buna yeni bir Bitlis belgeseli yaparak başladık. Bu projeye destek verilmesi gerektiğini belirtiler. Ahmet EREN Beye, Necmettin BİTLİS Beye  tstk başkanı Hasan EKŞİ Beye Dr. Turgut GÜR Beye bana verdikleri desteklerden dolayı sonsuz şükranlarımı  sunuyorum.

 

BİTLİS KALKINMAYI HAK EDEN BİR ŞEHİR

 

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, tarihin ve doğanın yanı sıra inancında muhteşem izlerini taşıyan kentin öne çıkarılması için herkesin destek vermesi gerektiğini belirtti. Büyük babasının da Bitlis’ten Malatya’ya göç ettiklerini ve kendisinin de Bitlis’e bir şeyler yapmak istediğini,  Geçen yıl Başkan Abdülbeşir bey Vakıf gönüllüleri ile yanıma geldi. Kendilerinin çalışmalarından ve azminden çok etkilendim. Benden sosyal sorumluluk Projesi yapmamı rica ettiler. Ben de kendisine Mardin’i ve Erzurum’a yaptığım çalışmayı (boyama) Bitlis’e de yapabiliriz cevabını verdim. Başkanın daveti üzerine vakıf mütevelli heyet üyesi oldum. Kendilerini de destekliyorum. Kalabalık bir vakıf heyetiyle birlikte Bitlis’e gittik. Yerinde çalışmalar yaptık. Projemize kısmetse mayısın ilk haftasında start vereceğiz.

 

  TURGUT GÜR : BİTLİS TURİZM AÇISINDAN ÇOK AVANTAJLI

 

Biz Türkiye’nin her bölgesini ve her turizm değerini Ulusal ve Uluslararası pazarda öne çıkarmanın gerektiğini söylüyoruz ve bunu uygulamalarımızla da somutlaştırıyoruz. Bitlis turizm için önemli bir destinasyon. Yatırımcılar olarak 2023 vizyonumuz içinde Bitlis’i de, inanç, sağlık, eko turizm ve kış turizmi gibi olanaklarını değerlendirerek önemli bir yere oturtabiliriz. Sayın Başkan Abdülbeşir ceylan beyi ve ekibini yürekten kutluyorum. Bu alanda yaptığı önemli tespit ve çalışmaları, biz yatırımcılar için önemli bir referans olacağını düşünüyorum. Biz TYD olarak Bikav’la birlikte çalışmalara başladık.

  

YATIRIMLAR İSTİHDAM VE YEREL KALKINMA AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

 

BETAV Başkanı ve Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet  Eren ise açılışta yaptığı konuşmada Bitlis için yapılacak yatırımların planlı ve istihdam yaratan, ekonomiye güç katacak renkler barındırmasına dikkati çekti. Bikav başkanı sayın Abdülbeşir beyi ben de sizler gibi takdirle dinledim. Kendisini ve yönetimini kutlarım. Çok etkilendim. Çok iyi çalışmalar yapmışlar. Tek kanatlı uçulmaz. Bizler Bikav la bir kuşun iki kanatlarıyız. Sayın Başbakanın Bitlis seyahatinde kendisine  Bitlisin son yedi yıl da yaşadığı değişim, sizin hükümetiniz zamanın da olduğunu belirttim. Bizler elele vererek memleketimizi  hakkettiği yere getireceğimize inanıyorum.

 

 

BİKAV’IN ÇALIŞMALARINI ÇOK TAKDİR EDİYORUZ.

 

Türkiye sivil toplum kuruluşları konfederasyonu başkanı sayın Hasan ekşi de, Bikav Başkanı sayın Abdülbeşir ceylan bey ve ekibi, bizim çalışma arkadaşımızdır. Kendisinin gayretlerini yakından takip ediyoruz. Ve çok takdir ediyoruz. Bizlere de çok güç vermektedir. TSTK olarak Türkiye nin 68 iline temsilcilik atadığını. Şubat ayının ilk haftasın dada Ankara’da başkanlar kurulu toplantısının yapılarak çalışmalarımızı ülke geneline yayacağız. Bitlisin Stk başkanları ve iş adamlarının burada bir arada olması beni çok mutlu etmiştir. Bitlis Kalkınma Vakfını yürekten kutluyorum.

 

BİKAVIN SLOGANI ÇOK ETKİLEYİCİ.

 

KÜRESEL VİZYON YEREL KALKINMA, Üsküdar kaymakamı Sayın Süleyman Erdoğan, Bikav’ın sloganına atıfta bulunarak, Bikav’ın çalışmalarını çok  beğendiğini,  artık ülkemiz de stk lar topluma önemli katkılar yapmaktadır, dedi. Bikav hem Bitlis için hem de ülkemiz için önemli bir kurumdur. Bitlis Kalkınma Vakfını ve çalışma ekiplerini kutlarım. Her zaman yanların da olacağız.

 

Saygılarımızla..                                                                                                               BİKAV

 

Haberler RSS RSS
Bitlis Kadıneli Kooperatifi Kadıneli Projesi
DUYURULAR Duyuru RSS
Tüm Duyurular
İnsan Kaynakları
KA İnternet Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti.