Bitlis Kalkınma Vakfı | www.bikav.org.tr BİTLİS KALKINMA VAKFI
+90 (216) 334 13 14
İLETİŞİM
ANA SAYFA | VAKFIMIZ | VAKIF HABERLERİ | VAKIF DUYURULARI | FOTOĞRAF GALERİSİ | YAYINLARIMIZ | PROJELERİMİZ
Vakıf Haberleri
Bikav Sizlerin Ve Geleceğimizin Mutluluğu İçin Vardır.
Eklenme Tarihi : 4.11.2014 11:02:01

Bilindiği üzere dünya üzerindeki yaşamlarımız sınırlıdır.Lütuf edilen süreci iyi değerlendirmek,kendimiz ,gelecek nesillerimiz için daha mutlu huzurlu ortamı hazırlamak toplum katmanlarının görevidir..

Nadide ülkemizin hangi bölgesinde yaşıyorsanız yaşayın.Yüce Yaratanımız ,cahiliye döneminde ,İnançsızlar için GÖREN GÖZLER HİSSEDEN KALPLER İÇİN ÇEVREMİZİN MUCİZELERLE DOLU olduğunu lütfetmiştir.

Şartlar ne olursa olsun yaşamlarımızda bu öneri doğrultusunda oluşturacağımız fikir ve eylemlerle kendimiz ,ülkemiz ve gelecek nesillerimiz için önemli kazançlar sağlamamız mümkündür. Bu ilahi felsefe doğrultusunda yurdun neresinde olursanız olun,özlediğiniz bir mekana gitmeyi hayal etmek için ,çevrenizdeki, deniz,kara yol veya tren hattını kullanmayı düşündüğünüzde tek alternatifinizin genelde kara yolu olduğunuzu göreceksiniz.Keza ürettiğiniz bir ürünü,İstanbul ,İzmir veya Antalya dan dış dünyaya sevk etmek için kara yolundan başka alternatifinizin olmadığını göreceksiniz.

Atatürk,ULAŞIM BİR ÜLKENİN KAN DAMARIDIR. TOPTAN TÜFEKTEN DAHA MUTEBERDİR. Derken,anlayabilenler için önemli mesajlar vermektedir..Günümüzde Kara yolu ile taşımacılık için gerekli enerji dış kaynaklı olması yanı sıra, raylı sisteme göre 7 kat,deniz yolu ile taşımacılığa göre 14 kat pahalı bir. sistemdir.Her yıl 7000 km sahil şeridimizde taşımacılık hakkını elde edişimizi 1 temmuz da KABOTAJ bayramı olarak kutlamayı ihmal etmezken bu imkanı %1 oranında kullanmamız bilinçsizliğin tescil niteliğindedir.Dünya ülkeleri taşımacılığını %90 deniz yolu üzerinden yapmaktadır.

T.C. Devletimizin kurulmasından 1950 yılına kadar yılda 250 km raylı sistem döşenirken ,çok partili sürece geçiş akabinde ABD den alınan HİLD raporu doğrultusunda kara yoluna ağırlık verilmesi kolaycılığın ve bilinçsizliğin tipik simgesidir.1950 Yılından günümüze kadar yılda sadece 30 km raylı sistem döşenmesi, ülke kaynaklarının heba edilmesi ülkemizin kalkınmasına menfi etkisi elem vericidir.

BİKAV ÜLKEMİZİN ,İNSANLARIMIZIN ve GELECEĞİMİZİN MUTLUĞU , BAŞARISI için Ülke potansiyelini dünya pazarlarına ekonomik olarak sunulması gerekir.

PROJEMİZİ HALKIMIZIN VE YÖNETİCİLERİMİZİN GÜNDEMİNE TAŞIMAYI GÖREV ADDETMEKTEYİZ. BU ANLAMDA YÖNETİCİLERİMİZİ, MESLEK ÖRGÜTLERİMİZİ VE ÜNİVERSİTE CAMİAMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ.

Saygılarımızla...

Necmi Yelkikanat
Makine ve Gemi inş. Y.müh.-İstanbul

Haberler RSS RSS
Bitlis Kadıneli Kooperatifi Kadıneli Projesi
DUYURULAR Duyuru RSS
Tüm Duyurular
İnsan Kaynakları
KA İnternet Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti.